close
تبلیغات در اینترنت
خاک مسلح
دنبال کردن مطالب از طریق فید RSS دنبال کردن مطالب از طریق تویتر

تبلیغات

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

موضوعات

پیوند ها

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

آخرین ارسال های انجمن


بررسی کاربرد ژئوتکستایل در تسلیح خاک رس

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

بررسی کاربرد ژئوتکستایل در تسلیح خاک رس به کمک مدل سازی در نرم افزار ABAQUS

نویسندگان مقاله :
سید ابوالحسن نائینی ، دکترای مهندسی عمران گرایش مکانیک خاک و پی، دانشیار دانشگاه بین المللی امام خمینی
عیسی علی آقایی شفیع آبادی ، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش مکانیک خاک و پی، دانشگاه بین المللی امام خمینی


خلاصه
امروزه استفاده از مصالح ژئوسنتتيکي در فعاليت های ژئوتکنيکي به ميزان قابل ملاحظه ای رو به افزایش است. یکي از موارد اصلي كاربرد این مصالح در افزایش مقاومت فشاری خاک رس مسلح شده بوسيله لایه های ژئوتکستایل مي باشد. در تحقيق حاضر به بررسي اثر تسليح خاک رس بوسيله لایه های ژئوتکستایل در افزایش مقاومت فشاری با استفاده از آزمایش سه محوری تحکيم نيافته زهکشي نشده ( UU ) پرداخته شده است. جهت مدلسازی از نرم افزار ABAQUS 6.11.3 استفاده شده و مدل دراگر پراگر اصلاح شده برای شبيه سازی رفتار تنش كرنش لایه های خاک و مدل الاستيک خطي برای لایه ژئوتکستایل انتخاب گردیده است. در این پژوهش نمونه غير مسلح و نمونه های مسلح بوسيله لایه های ژئوتکستایل (1 و 2 و 3 لایه ژئوتکستایل) به وسيله نرم افزار مدل سازی شده اند. در نهایت به منظور صحت سنجي نتایج از مقاله ای در همين زمينه استفاده شده و نتایج مدل سازی عددی با نتایج آزمایشگاهي كاليبره شده است.


نظرات ()

تحلیل فشار جانبی خاک های مسلح شده با فیبر بر دیوارهای حایل

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

عنوان مقاله :
تحلیل فشار جانبی خاک های مسلح شده با فیبر بر دیوارهای حایل در حالت غیرفعال با استفاده از روش مشخصه های تنش

نویسندگان مقاله :
امین کشاورز ، استادیار، دانشکده مهندسی، دانشگاه خلیج فارس
مریم آبشیرینی  ، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه خلیج فارس

چکیده :
از خاک های مسلح شده با فيبر، مي توان به عنوان خاكریز پشت دیوارهای حائل استفاده نمود. در این مقاله از روش مشخصه های تنش برای محاسبه فشار جانبي دیوارهای خاكي مسلح شده با فيبر در حالت غيرفعال استفاده شده است. توزیع فيبرها در خاک به صورت تصادفي در همه راستاها در نظر گرفته شده است. معيار گسيختگي استفاده شده، مخلوط خاک با فيبر را به صورت یک محيط همگن اما غيرایزوتروپ در نظر مي گيرد و از پارگي فيبرها صرفنظر مي كند. خاکریز پشت دیوار به صورت دانه ای و بدون چسبندگي در نظر گرفته شده است. معادلات تعادل تنش روی خطوط مشخصه ها، با ارضای شرایط مرزی سطح زمين و دیوار، با استفاده از روش تفاضل محدود حل شده است. برای حل مسئله یک برنامه كامپيوتری نوشته شده كه با استفاده از ویژگي های خاک و فيبرها و شرایط مرزی به عنوان ورودی، ميتواند شبکه را حل كرده و توزیع تنش وارده به حائل را محاسبه كند. ضریب فشار جانبي خاک را مي توان با انتگرالگيری از این فشار به دست آورد. نتایج نشان مي دهند كه تفاوت استفاده از زاویه اصطکاک معادل در حالتي كه فيبرها به صورت تصادفي ریخته شوند، با حالت كلي تحليل، بسيار كم است. با انجام تحليل های پارامتری متعدد، اثرات ناشي از ویژگيهای خاک و فيبر و همچنين زاویه شيب دیوار و سطح زمين بر روی فشار جانبي خاک ارزیابي شده است.


نظرات ()

پيشنهاد طرح بهينه در ديوارهاي حائل مسلح شده با ژئوگريد

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

عنوان مقاله :
پيشنهاد طرح بهينه در ديوارهاي حائل مسلح شده با ژئوگريد با استفاده از مدلسازي نرم افزاري

نویسندگان مقاله :
وحيد حيدري ، كارشناسي ارشد ژئوتكنيك ، دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان
بهنام اسدي  ، كارشناسي ارشد ژئوتكنيك ، مدرس دانشگاه آزاد اسلامي واحد همدان
بهروز حليمي ، دانشجوي دكتري ژئوتكنيك ، مدرس دانشگاه ملاير

چكيده :
يكي از روشهاي تثبيت مكانيكي و مقاوم سازي خاكها استفاده از عناصر كششي نظير نوارهاي فلزي، ژئوتكستايل و يا ژئوگريد مي باشد. طي 40 سال اخير بسياري از سازه هاي ژئوتكنيكي نظير ديوارهاي حائل و خاكريزها در سراسر جهان با استفاده از تكنيك خاك مسلح ساخته شده و به خوبي عمل كرده اند. برتري ژئوگريدها نسبت به ساير مسلح كننده ها، ديوارهاي خاكي مسلح شده توسط ژئوگريدرا به عنوان يكي از گزينه هاي مهم در طراحي ديوارهاي حايل مطرح كرده است. عدم مشكلاتي نظير خوردگي و زنگ زدگي، رفتار همسوتر با خاك، درگيري بهتر با مصالح و سهولت در اجرا از جمله اين برتري هاست. طراحي ديوارهاي حائل بر اساس مقدار كل فشار جانبي خاك است كه در حالت استاتيكي و در حالت بارگذاري ديناميكي به ديوار وارد مي شود. مقدار اين نيرو علاوه بر مشخصات بارگذاري، به نحوه تغيير مكان ديوار نيز بستگي دارد. بر اين اساس دو نوع فشار جانبي به ديوارها وارد مي شود. اولين نوع، فشار جانبي حالت سكون است كه در ديوارهايي اتفاق مي افتد كه به هر علت، جابجائي يا چرخش ديوار ميسر نيست. اما دومين نوع فشار جانبي مربوط به حالتي است كه ديوار يا به سمت خاك نزديك مي شود و يا از آن دور مي شود. اين شكل كه معمولاً در ديوارهاي حائل اتفاق مي افتد، به دو حالت فعال و غير فعال طبقه بندي مي شود. فشار جانبي خاك در حالت غير فعال هنگامي به ديوار وارد مي شود كه ديوار به خاك نزديك شود، اما آنچه كه عموما در ديوارها رخ مي دهد فاصله گرفتن ديوار از خاك استفاده abaqus است كه باعث توليد فشار جانبي خاك در حالت فعال مي شود. در اين تحقيق براي تحليل استاتيكي و دستيابي به ديوار حايل مسلح بهينه از نرم افزار شده است و مدلهاي شبيه سازي شده تحت بارگذاري استاتيكي فرار گرفته اند . جهت صحت سنجي در نرم افزار از نتايج روش عددي شبه استاتيكي با رعايت نوع مصالح و بارگذاري استفاده شده است . بارگذاري بصورت يكنواخت صفحه اي بر بالاي خاك پشت ديوار اعمال مي گرددو پس از بارگذاري نيروهاي بدست آمده در لايه هاي مختلف و همچنين در طول لايه با فاصله هاي متفاوت از پشت ديوار را بررسي نموده و با دولايه كردن ژئوگريد و تغيير در مقاومت مجاز ژئوگريد مجددا بارگذاري و آناليز انجام گرديده و در نهايت طرح بهينه پيشنهاد مي گردد.


نظرات ()

پایدارسازی دائمی گودبرداری هتل های نرگس مشهد با استفاده از نيلينگ و خاك مسلح

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

عنوان مقاله :
پایدارسازی دائمی گودبرداری هتل های نرگس مشهد با استفاده از سيستم نيلينگ و خاك مسلح

نویسنده مقاله :
سمیرا حیدری ، دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک سنگ، دانشگاه تهران

چکیده :
امروزه استفاده از سيستم های حفاظتي در پایدارسازی گود حين حفاری و بعنوان تحکيمات موقتي رایج شده است. ازسوی دیگر، با در نظر گرفتن تمهيداتي ميتوان باربری دائمي را از سيستم های تحکيم نظير شمع بتني، نيلينگ و یا انکراژ انتظار داشت و در تركيب با سایر عناصر پایداركننده بعنوان سيستم تحکيم دائمي در گودبرداری ها از آنها استفاده نمود. بررسي و ارزیابي روش پایدارسازی با توجه به شرایط حاكم و انتخاب سيستم تحکيم مناسب از نظر فني و اقتصادی جهت پایدارسازی دائمي دیواره های گود هتل نرگس واقع در شهر مشهد موضوع این مقاله ميباشد. با توجه به اجرای عمليات حفاری و احداث رمپ دسترسي در دیواره غربي و اجرای پلهای دیواره شرقي و لزوم پركردن این فضاهای حفاری شده، گزینه های اقتصادی و نيز امکان پذیر از لحاظ فني جهت پرنمودن این فضاها مطالعه شد و تركيب خاک مسلح با ژئوگرید در اتصال با نيلينگ (انکر) بعنوان گزینه قابل اجرا معرفي شده است. تحليل های پایداری گزینه های سيستم تحکيم جهت بررسي ضرایب اطمينان به روشهای عددی (نرم افزار Plaxis ) و روشهای تعادل حدی (نرم افزار Slide ) انجام شده است.


نظرات ()

تبلیغات

عکس و فیلم ویژه

پیام مدیر

به پایگاه اطلاعات مهندسی عمران خوش آمدید! برای استفاده از مطالب سایت عضو شوید، براي مشاهده ي بهتر سايت از مرورگر اينترنت mozilla firefox استفاده فرماييد ارائه دهنده مقالات مرجع مهندسی عمران، لطفا در هنگام کپی برداری ، مطالب را به نقل از این سایت ذکر کنید.

جستجو


آمار سایت

آمار


آمار کاربران
تعداد اعضا : 1405

کاربران آنلاین

کدهای اختصاصی

آمار بازدید

حامیان سایت

RSS


Powered By
Rozblog.Com

Translate : Tem98.Ir

مطالب تصادفی

نظرسنجی

چه مقطع و گرایشی از رشته عمران هستید؟
کنفرانس ها و همایش ها

آخرین کنفرانس ها و همایش ها