close
تبلیغات در اینترنت
میخ کوبی گودبرداری
دنبال کردن مطالب از طریق فید RSS دنبال کردن مطالب از طریق تویتر

تبلیغات

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

موضوعات

پیوند ها

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

آخرین ارسال های انجمن


بررسی عددی اثر انفجار بر روی گود پایدار شده به روش میخ کوبی در خاک ماسه ای

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

عنوان مقاله :
بررسی عددی اثر انفجار بر روی گود پایدار شده به روش میخ کوبی در خاک ماسه ای

نویسندگان مقاله :
علیرضا اردکانی ، استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه بین المللی امام خمینی
فرهاد همت یار ،دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی دانشگاه بین المللی امام خمینی
احسان طاهرآبادی ، دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی دانشگاه بین المللی امام خمینی

چکیده مقاله :
یکي از چالش های مهندسين عمران در زمينه انفجار، حفظ قابليت سرویس دهي سازه ها و پایداری آن پس از انفجار است. لذا در این تحقيق سعي شده است تا با استفاده از روش های اجزاء محدود دو بعدی و با بررسي نتایج حاصل از مدلسازی كامپيوتری، اثر انفجار برروی گود پایدار شده به روش ميخکوبي مورد مطالعه قرار گيرد. بدین منظور ابتدا براساس آئين نامه FHWA یک گود پایدار شده به روش ميخکوبي به عمق 8 متر با عملکرد دائمي در خاک ماسه ای طراحي گردید. سپس مدل تحت بار انفجاری با سه فاصله مختلف 10 ، 20 و 30 متر از لبه گود قرار داده شد و  نيروهای ماندگار و تغييرشکل های ایجاد شده در گود مورد بررسي قرار گرفت. بار انفجاری اعمال شده تابعي از فشار و زمان درنظرگرفته شده است. نتایج حاكي از آن است كه هرچه مركز انفجار به لبه گود نزدیکتر باشد ميزان جابجایي بيشتر است.

نظرات ()

بررسی پارامتریک شيروانی های مهارشده با ميخکوبی به روش عددی

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

 عنوان مقاله :
بررسی پارامتریک شيروانی های مهارشده با ميخکوبی به روش عددی

نویسندگان مقاله :
عارف نوروزی نودهی ، کارشناس ارشد ژئوتکنیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تبریز
محمدحسین امین فر ، دانشیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تبریز

چکیده :
در این مقاله جهت بررسي تاثير زاویه قرارگيری ميخها و همچنين تاثير قطر و فاصله عمودی ميخها نسبت به هم بر روی پایداری شيرواني ميخكوبي شده از نرم افزار اجزاء محدود PLAXIS 2D استفاده شده است. نتایج تحليلها نشان ميدهد كه روند تغييرات ضریب اطمينان شيرواني ميخكوبي شده در برابر لغزش رابطه مستقيمي با مجموع حداكثر نيروهای كششي ایجاد شده در ميخها دارد بطوریکه همزمان با افزایش و یا كاهش در مقدار ضریب اطمينان، مقدار مجموع حداكثر نيروهای كششي نيز تغيير ميكند. بنابراین ميتوان گفت كه بهترین زاویه اجرای ميخها زاویهای است كه در آن ميخها به حداكثر نيروی كششي بيفتند. همچنين با بررسي نتایج حاصل از تحليلها ميتوان بيان كرد كه برای یک شيرواني با هندسه معين همراه با افزایش نسبت فاصله عمودی به قطر ميخها، زاویه بهينه اجرای ميخکوبي و مقدار افزایش در ضریب اطمينان كاهش ميیابند.


نظرات ()

بررسی عملکرد لرزه ای دیوارهای میخکوبی شده

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

عنوان مقاله :
بررسی عملکرد لرزه ای دیوارهای میخکوبی شده

نویسندگان مقاله :
ماندانا محیطی اصلی ، دانشجوی كارشناسي ارشد ژئوتکنيک دانشگاه خوارزمي كرج،
علی قنبری ، دانشيار گروه مهندسي عمران دانشگاه خوارزمي كرج،

چکیده :
از روش ميخ كوبي برای پایدارسازی موقت و دائمي گودهای حفاری شده و دیوارها استفاده مي شود. در بسياری از موارد، هزینة اجرای ميخ كوبي بسيار كمتر از سایر گزینه های پایدارسازی گود است و این موضوع یکي از دلایل گسترش فناوری ميخکوبي مي باشد. از سوی دیگر به دليل انعطاف پذیری بيشتر در قياس با سایر سيستم های حفاظت گود، عملکرد دیوارهای ميخکوبي شده در برابر زلزله مناسب مي باشد؛ از این رو، این سيستم ها برای كارهای ژئوتکنيکي در مناطق لرزه خيز توصيه مي شود. برای بررسي استاتيکي رفتار سيستم ميخکوبي شده، اثر پارامترهای مختلف مانند ارتفاع دیوار، طول و فاصله نيل ها، زاویه نصب آنها و... در نظر گرفته شده است. برای تحليل دیناميکي نيز، اثر خصوصيات ركوردهای زلزله بر روی پاسخ تغيير مکان افقي دیوار، نيروی محوری ميخ ها و مدهای گسيختگي از اهميت قابل توجهي برخوردار است. در این تحقيق، نظرات محققين مختلف راجع به طراحي لرزه ای سيستم های گودبرداری بر اساس روش ميخکوبي بيان شده است. در ادامه با استفاده از یک نرم افزار اجزای محدود، فركانس ارتعاش آزاد سيستم ميخ كوبي شده در مطالعه موردی به ازای تحریک های مختلف محاسبه شده است. همچنين پاسخ طيفي شتاب، سرعت و تغييرمکان نيز برای تحليل های مختلف استخراج شده و مورد بررسي واقع شده است. نتایج این تحقيق نشان مي دهد كه فركانس غالب تحریک لرزه ای، نقش قابل توجهي در تغيير پاسخ لرزه ای سيستم دارد. بر همين اساس انتخاب یک ركورد مناسب در دستيابي به نتایج مطمئن برای تحليل لرزه ای گوهای ميخ كوبي شده تاثير قابل ملاحظه ای دارد.


نظرات ()

تبلیغات

عکس و فیلم ویژه

پیام مدیر

به پایگاه اطلاعات مهندسی عمران خوش آمدید! برای استفاده از مطالب سایت عضو شوید، براي مشاهده ي بهتر سايت از مرورگر اينترنت mozilla firefox استفاده فرماييد ارائه دهنده مقالات مرجع مهندسی عمران، لطفا در هنگام کپی برداری ، مطالب را به نقل از این سایت ذکر کنید.

جستجو


آمار سایت

آمار


آمار کاربران
تعداد اعضا : 1404

کاربران آنلاین

کدهای اختصاصی

آمار بازدید

حامیان سایت

RSS


Powered By
Rozblog.Com

Translate : Tem98.Ir

مطالب تصادفی

نظرسنجی

چه مقطع و گرایشی از رشته عمران هستید؟
کنفرانس ها و همایش ها

آخرین کنفرانس ها و همایش ها